Producenci

Newsletter

Przepompownia Conlift2 pH+ GRUNDFOS Powiększ do pełnego rozmiaru

Przepompownia Conlift2 pH+ GRUNDFOS

Przepompownia kondensatu Conlift2 pH+ GRUNDFOS 97936172. Wysokość podnoszenia 5,5 m wydajność 10 L/min.

Więcej szczegółów

100 dostępnych

1 452,00 zł

Grundfos CONLIFT1 / CONLIFT2 / CONLIFT2pH+

to typoszereg specjalistycznych agregatów do kondensatu zaprojektowanych na długi czas eksploatacji i charakteryzujących się cichą pracą. Pompy te to doskonały wybór do zastosowań, gdzie wydzielane skropliny spływają do punktu poniżej normalnego poziomu odprowadzania z lokali mieszkalnych.

Agregaty do automatycznego pompowania kondensatu z kotłów kondensacyjnych lub urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Dostępne w różnych wykonaniach. Gotowe do montażu, z sieciowym przewodem zasilającym z wtykiem z zestykiem ochronnym (Schuko) oraz automatyzującymi pracę łącznikami pływakowymi. Jeden łącznik pływakowy służy do włączania i wyłączania pompy, a drugi do sygnalizacji alarmowej. Zestyk alarmowy jest bezpotencjałowym zestykiem przełącznym (rozwiernym/zwiernym). 

Pełny typoszereg obejmuje trzy warianty.

CONLIFT2 pH+ - jak CONLIFT2, ale włącznie z zamontowaną jednostką neutralizującą pH (włącznie z 1,2 kg granulatu zobojętniającego), do kondensatów o pH ≤ 2,5

Zakres dostawy: przewód 1,7 m z wtykiem z zestykiem ochronnym (Schuko) i oddzielny przewód do sygnalizacji alarmowej 1,7 m, zintegrowany nastawiany stopniowo zawór zwrotny (średnica zewnętrzna 8/10 mm), przewód tłoczny 6 m (średnica wewnętrzna 10 mm), stopniowany adapter dopływowy (19, 32, 40 mm), adapter odpływowy DN40 do podłączania do rury odgałęziającej typu HT, elementy mocujące. 

Zasilanie: 1 x 230 V, 50 Hz

 

Zastosowania

Pompy CONLIFT usuwają kondensat z kotłów, kominów, instalacji klimatyzacyjnych oraz układów chłodzenia i lodówek w przypadkach, gdy skropliny są zbierane poniżej poziomu kanału ściekowego lub nie mogą być odprowadzane inaczej niż grawitacyjnie do kanału ściekowego lub systemu drenażowego budynku. Skropliny z kotłów są agresywne.

CONLIFT może pompować kondensat o wartości pH > 2.7 z kotłów o mocy znamionowej mniejszej niż 200 kW.

Cechy i zalety

 • Zespoły dostarczane są w stanie gotowym do montażu i łącznie 
  z osprzętem
 • Do czterech przyłączy wlotowych
 • Cicha i niezawodna praca
 • Alarm zintegrowany z drugim łącznikiem poziomu
 • Zabezpieczenie termiczne silnika
 • Montaż na ścianie lub na posadzce
 • Duża objętość zbiornika zmniejsza liczbę uruchomień

 

Instnieje możliwość dokupienia:

jednostki neutralizującej pH+ 97936176 , wężyka przedłużającego 97936177 , granulatu 97936178 oraz karty alarmowej PCB 97936209

 • Waga 10
 • Napięcie zasilania ( V ) 230